Co by mělo zahrnovat slovní hodnocení, které obdržíte

Na základě hodnocení jídelních lístků dostanete od hodnotitele slovní komentář. Ten by se pro vás měl stát základním vodítkem pro vylepšování vašeho jídelníčku. Podívejte se, co všechno slovní hodnocení obsahuje.

  1. Výsledek hodnocení (výborný, velmi dobrý….)
  2. Popis současného stavu jídelníčku (rozbor jednotlivých bodů – polévky, hlavní jídla, přílohy…)
  3. Pozitivně hodnocené kategorie jídelníčku (pochvala a podpora správného trendu)
  4. Nedostatky jídelníčku, slabá místa (bodově vypsané, podle důležitosti, závažnosti)
  5. Konkrétní doporučení k nápravě, změně, zlepšení s uvedením priorit (s čím má školní jídelna začít, co je podstatné a za jak dlouho by měla změnu zvládnout)
  6. Kontakt – na koho se obrátit v případě nejasností
  7. Odkaz na www.zdravaskolnijidelna.cz

Hodnotitel sice sleduje jednotlivosti, ale jídelníček hodnotí jako celek, tedy detaily nejsou úplně důležité.

Příklad:
Školní jídelna podala v měsíci 10 zeleninovou polévku, vícekrát měla masový vývar. Ten však vaří opravdu z masa a dostatečného množství zeleniny. Postupuje i ekonomicky. Tedy v den, kdy vaří hovězí vývar, použije maso z vývaru ke koprové omáčce (tu podává se špaldovým knedlíkem). Jelikož do vývaru používají dostatek zeleniny, udělme jim tedy i bod za zeleninové polévky.

Hodnotitel si od Vás vyžádá měsíční jídelníček, který s Vámi překontroluje a upřesníte jednotlivé názvy, či receptury. Hodnotitel je v metodice Nutričního doporučení ke spotřebnímu koši proškolen. Výsledek hodnocení je pro Vás pomůckou co ještě vylepšit, případně pochvalou toho, co se Vám daří. Nutriční doporučení nepodléhá SZD a není nikterak sankcionováno.

Přečtěte si také

Hodnotitel bude mít váš jídelníček v ruce poprvé v životě. Je proto zapotřebí, aby z něj dokázal poznat přesné složení všech jídel. Podívejte se na 10 základních pravidel, jak jídelníček napsat tak, aby mu hodnotitel dobře rozuměl.

Pokračovat ve čtení